Regulacja procesów metabolicznych

Witamina B12 zazwyczaj nie należy do tych witamin, o których rozmawialibyśmy na co dzień. Znacznie popularniejsza jest witamina C czy E, nawet witamina D3. Znaczenie witamin nie jest jednak zależne od tego, ile uwagi poświęcają im media. W praktyce często zapominana witamina B12 potrafi mieć decydujące znaczenie dla naszego samopoczucia na co dzień. Odpowiada bowiem za procesy metaboliczne.

Znaczenie witaminy B12 dla człowieka

Witamina B12 to jedna z witamin z kompleksu B, czyli witamin określanych czasami jako substancje mitochondrialne. Medycyna mitochondrialna to część medycyny zajmująca się procesami przekształcania substancji chemicznych e energię w komórkach. Jest to proces bardzo złożony, o którego istnieniu wiemy dopiero od stosunkowo niedawna i witamina B Complex, w tym witamina B12 (przeczytaj więcej: https://www.mito-pharma.pl/product-pol-83-Witamina-B12-MSE-MAX-500-ug-dr-Enzmann.html), ma dla niego kluczowe znaczenie. W sytuacjach, kiedy nasz organizm nie daje sobie rady, źle działa lub działa na zwolnionych obrotach, zazwyczaj spowodowane jest to właśnie nieprawidłowościami w podstawowych procesach metabolicznych.

Wsparcie dla witaminy b12

Problemem z odpowiednim rozpoznaniem znaczenia, jakie posiada witamina B3, jest także to, że nigdy nie działa ona samodzielnie. Ogromne znaczenie dla procesów, którymi steruje, m także witamina K2, selen i l karnityna. Dobry preparat witaminowy powinien zawierać też kwas alfa liponowy oraz glutation, które razem tworzą odpowiednie warunki do działania właściwej przemiany materii. Odpowiednia ilość wszystkich wymienionych substancji musi być obecna, aby mitochondria w komórkach były w stanie pracować na pełnych obrotach i zasilać wszystkie inne procesy w komórkach.